Ювілей колеги з Луцька

Цієї неділі своє 60-ліття відзначає відомий усій Великій Волині й далеко за її межами організатор музейної справи та краєзнавчих досліджень Анатолій Михайлович Силюк. Він народився 16 вересня 1958 р. в історичному селі Уховецьк на Ковельщині, що свого часу належало до володінь князів Острозьких. Після сільської середньої школи й строкової військової служби А. Силюк навчався на історичному факультеті Луцького педінституту, який закінчив 1983 р. Працював науковим співробітником Волинського краєзнавчого музею, інспектором по музеях облуправління культури, заступником директора з наукової роботи того ж музею в Луцьку. З 1991 р. й до сьогодні (мабуть, рекорд для всіх областей історичної Волині) Анатолій Михайлович безперервно очолює Волинський краєзнавчий музей із його чисельними відділами-музеями в усій області.

Під його керівництвом і за безпосередньої участі було відкрито славнозвісний музей Волинської ікони в Луцьку, Музей-садибу ідеолога українського державотворення В’ячеслава Липинського в Затурцях, оновлено музей садибу Лесі Українки в Колодяжному, побудовано сотні найменувань музейних виставок, проведено десятки наукових конференцій і видано збірники за їхніми матеріалами, а в Україну надійшли унікальні збірки документів та інших пам’яток із діаспори.

А. М. Силюк – лауреат премій за «Відродження Волині» та Всеукраїнської краєзнавчої премії імені Дмитра Яворницького, а до п’ятдесятиріччя йому присвоєно званням «Заслужений працівник культури».

Десятки років тісна співпраця поєднує Анатолія Силюка та луцьких колег із музейниками історико-культурного заповідника м. Острога. Це і спільні виставкові проекти, і музейні свята й фестивалі, і конференції та публікації. Варто згадати, що саме наша спільна виставка «Татари на Волині» спонукала багатьох задуматися над долею Татарської вежі в Острозі, де завтра відкриють мистецький майданчик «Культурний барбакан». А. М. Силюк з-поміж інших нагород удостоє­ний і відзнаки Державного історико-культурного заповідника м. Острога, в основі якої княжий герб, він же – емблема Братства імені князів Острозьких. 2016 р. у день ювілею – сторіччя відкриття історичного музею в нашому замку – А. Силюк передав острозьким колегам оцифровану версію цінного братського архіву, свого часу збереженого луцькими колегами.

Вітаємо Вас!

Микола Манько
заступник директора з наукової роботи ДІКЗ м. Острога.