Виставка до сторіччя Краєзнавчого музею

З третього вересня в Острозькому музеї книги та друкарства відкрито виставку під назвою «Відомі імена в історії Острога». Вона приурочена 100-річчю заснування Острозького краєзнавчого музею.

На виставці відвідувачі можуть побачити матеріали про історичних особистостей: від князів Острозьких до наших сучасників.

Цікавими є документи, які висвітлюють діяльність докторів технічних наук, братів Миколи та Андрія Євграфовичів Путових. Микола був визначним спеціалістом в галузі кораблебудування.

Привертає увагу відвідувачів шпага до парадного мундиру Миколи Макарова, дійсного статського радника, директора Острозької чоловічої гімназії початку 20 ст.

Не менше захоплення викликають твори мистецтва відомої російської художниці ХХ ст., уродженки Острога, Ольги Дмитрівни Яновської, яка прожила 98 років.

На виставці представлена книга відгуків Острозького історичного музею за 1920-1950-і роки з афтографом маршала Ю. Пілсудського, який під час інспекції східних кордонів відвідав Острог та музей в місті. Також заслуговують на увагу документи, які свідчать про відомого правознавця, громадського діяча м. Острога, Іоникія Малиновського, чиє ім’я сьогодні носить Навчально-науковий інститут права Острозької академії.

Острожани мають змогу ознайомитися з матеріалами про діяльність Д. Марковича, директора Українського Кооперативного Банку в Острозі, а також сенатора РП І скликання у 1922-1927 роках.

Серед експонатів особливою популярністю у відвідувачів користується брандбомба російська, яка застрягла і не вибухнула у стінах Острозької синагоги у 1792 році під час штурму.

Одна із сторінок виставки присвячена нашому сучаснику Григорію Порицькому, острожанину, радянському дисиденту, який вважається одним із найперших послідовників субкультури хіппі на теренах України.

Працівники музею запрошують острожан відвідати виставку, яка експонуватиметься до кінця року.

Катерина Кравчук.