Виставка до 1030-річчя хрещення Русі.

З 25 липня в краєзнавчому музеї працює виставка з нагоди 1030-річчя хрещення Русі.

Масове прийняття і поширення християнства за князювання Володимира Святославовича стало ключовою подією в історії земель Київської держави. Християнство стає провідною релігією на Русі.

Процес християнізації охопив і Волинські землі. Про це свідчать, в тому числі, й археологічні знахідки з Острожчини із християнською символікою. Серед них – хрести та енколпіон із зображенням одних із перших святих православної церкви на Русі, заступників всіх князів руських – Бориса і Гліба.

З появою християнства розвивається писемність, література, храмове будівництво. В Острозі півтора століття працює іконописна школа, з’явився острозький церковний наспів. Власники острозьких земель, будівничі замку – князі Острозькі були меценатами, оборонцями православ’я. За сприяння князя В.-К. Острозького в нашому місті було друковано перше в світі видання книг Старого і Нового заповіту церковнослов’янською мовою у 1581 році й відоме як Острозька Біблія.

Фото та документи виставки розповідають про діяльність в Острозі православного Кирило-Мефодієвського братства; релігійно-просвітницького та науково-краєзнавчого товариства – Братства імені князів Острозьких під покровом преподобного князя Федора Острозького.

На світлині XIX століття зафіксована подія урочистостей з нагоди 900-річчя хрещення Русі, які відбувалися в м. Острозі, біля стін колишнього храму князів Острозьких.