Вшанували пам’ять про Великого Кобзаря

«І мене в сем’ї великій, В сем’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути…» – писав Тарас Шевченко у своєму «Заповіті». І напередодні 205-ї річниці з дня народження геніального поета, письменника, художника, громадського діяча Т. Г. Шевченка у навчальних закладах міста Острога відбулися Шевченківські читання.

До проведення заходів долучилися наукові співробітники Державного історико-культурного заповідника м. Острога, які розгорнули пересувну тимчасову виставку  «Тарас Шевченко в пам’яті острожан» у Острозькій ЗОШ №1 та Острозькому навчально-виховному комплексі «Школа I-III ступенів-гімназія». На ній окремим розділом були представлені світлини про відкриття пам’ятника Великому Українцю в Острозі 20 жовтня 1963 р.

Учнівська молодь та учителі мали змогу побачити графічні роботи українських  народних художників Олени Кульчицької та Василя Касіяна, Заслуженого художника України Василя Лопати, Віктора Крижанівського.

На виставці також було представлено понад два десятки Кобзарів із музейної книжкової збірки, ілюстрованих українськими художниками та друкованих у різних видавництвах.

Молодь емоційно читала вірші Кобзаря, по-новому осмислюючи його поетичні твори, сприймаючи і розуміючи сучасне й себе в ньому.

Козловська Людмила – 
завідувачка художнього відділу.