Врятована спадщина: ікони

Під такою назвою працює виставка в Острозькому замку з початку березня. На ній представлено ікони з колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острога, які в кінці лютого поточного року повернулися з реставрації. Ікони XYII – XIX ст. реставровані у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

З метою збереження колекції іконопису понад двадцять років співпрацюємо з львівськими та київськими реставраторами. За цей час вже реставровано більше тридцяти ікон XY – XIX ст. Кращі зразки яких експонуються у Краєзнавчому музеї заповідника.

Причастя Святого Онуфрія. XVIII ст. (до та після реставрації).

Колекція іконопису Державного історико-культурного заповідника м. Острога – результат експедиційних пошуків у 1980-х – поч. 1990-х роках. Крім того, у той період вдалося сформувати значні колекції скульптури, церковного різьблення, стародруків. Частина цих збірок потребує не лише догляду та збереження, але й реставрації. В першу чергу це іконописна збірка. Фактично, багато нинішніх музейних предметів були врятовані нашими науковими співробітниками в ході експедицій.

Запрошуємо всіх бажаючих подивитися виставку реставрованих ікон, яка працюватиме до кінця квітня 2019 р.

Козловська Л. Л. – 
завідувачка художнього відділу.