«Відкриті фонди. Скульптура в колекції музею»

Виставка провідних українських скульпторів під назвою «Відкриті фонди. Скульптура в колекції музею» стартувала 18 квітня 2019 р. в Краєзнавчому музеї ДІКЗ м. Острога. Ідея створення виставки українських скульпторів назрівала давно і на Міжнародний день пам’яток і визначних місць вона була втілена в життя.

XX століття подарувало ціле гроно талановитих майстрів. Скульптурна спадщина – це ціла епоха в українському образотворчому мистецтві, яка пройшла великий і складний шлях розвитку. Це найважчий жанр в мистецтві. На виставці представлені роботи 40 скульпторів України, які відображають різні сторони життя людини і працювали в різних скульптурних жанрах. Портретну галерею представляють Липовка В. Р., Луцак В. П., Михайлевич В. В., Остапенко П. П., Прудка О. О., Рапай М. Г., Рубан О. Ю., Чоботар О. І., Чумак  Є. В., Шаталов А. С.

Сюжетна композиція: Борисенко В. Н., Укадер Ю. А., Перепелиця М. П., Вінайкін В. П., Шишов В. Є.

Як зазначив голова спілки художників Рівненщини Подолець П. М. – виставка надзвичайно важлива з мистецької точки зору, тут роботи 40 провідних скульпторів України певного покоління, роботи демонструють вагомий етап в розвитку української скульптури, починаючи ще з кінця 70-х років.

Людмила Козловська, –
завідувачка художнім відділом.