Учитель за фахом, митець за покликанням

17 березня минає 70 років від дня народження Михайла Георгійовича Якубовича (1949-2014). Він народився у Білорусії, з дитинства любив малювати. Згодом у студіях професійних художників опановував олійний живопис.

Після закінчення Білоруського університету отримав диплом викладача фізики. Понад 20 років присвятив педагогічній діяльності. Викладав фізику й астрономію в одній із шкіл міста Нетішина Хмельницької області, де й проживав. Педагог,  митець і філософ в одній особі, Михайло Георгійович гармонійно поєднував точні науки і творчість, використовував свої символічні картини на шкільних заняттях.

Захоплення Михайла Якубовича малюванням знайшло відображення у чималому мистецькому доробку – створив майже дві тисячі робіт. Велику частину з яких він подарував. Любив працювати з олійними фарбами, використовував техніку лесирування, творив мастихіном.

Писав натюрморти, пейзажі, символічні картини, рідше – портрети. Часто зображав на своїх картинах місцеву природу, яку дуже любив. Картини М. Г. Якубовича експонувалися у містах Нетішині, Шепетівці, Хмельницькому, Києві та Острозі. В 1998 році він брав участь у конкурсі на кращий портрет Гальшки Острозької. Цей конкурс проводився Острозькою академією за спонсорування Світової федерації жінок України. Портрет княжни Острозької авторства М. Якубовича зайняв третє місце.

В художньому фонді Державного історико-культурного заповідника м. Острога є 8 робіт цього талановитого художника.

 

Козловська Л., Данилюк М.