Спогади ветеранів про Афганську війну

Пам’ятник загиблим воїнам-афганцям в м. Острозі.

Напередодні вшанування учасників бойових дій на території інших держав та в зв’язку з тридцятиріччям виведення обмеженого контингенту військ Радянського Союзу з Афганістану, відбулася зустріч ветеранів Афганської війни з учнями Острозького ВПУ-28.

Полковник запасу, голова спілки Острозької об’єднаної міськрайонної Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Олексійович Прокопчук та старший прапорщик запасу Вербицький Микола Євстафійович розповідали учням про ту страшну війну. Володимир Прокопчук також учасник миротворчих дій у Лівані.

136 наших земляків – жителів міста Острога й Острозького району брали участь в Афганській війні. П’ятеро з них загинули: Климак Віктор Георгійович, Баран Андрій Андрійович, Соколюк Олександр Миколайович, Андреєв Олексій Миколайович, Велігурський Юрій Володимирович.

Зустріч відбулася в громадському музеї  Афганської війни, який знаходиться в приміщенні Острозького районного військового комісаріату (очолює музей Прокопчук В.).

Уже стало традицією кожного року збиратися в цьому музеї, проводити зустрічі з учнями ВПУ-28 та шкіл міста, читати лекції. Діти ознайомилися з експозицією музею, де представлені фотографії, речі, документи, зброя, учасників війни. Задавили різноманітні питання ветеранам.

Зустріч організувала старша наукова співробітниця відділу історії Державного історико-культурного заповідника м. Острога Ніна Німчинська.

Німчинська Н., Данилюк М., Бондарчук В.