Нумізматична виставка

Знаходиться в пам’ятці архітектури місцевого значення ХІХ століття – будинку Шейнерберга. Нумізматична виставка – відкрита 4 грудня 1997 року в приміщенні фондосховища заповідника – пам’ятці архітектури місцевого значення ХІХ ст. – будинку Шейнерберга.

На виставці експонується понад 5 тис. предметів Державного музейного фонду – колекції монет, паперових грошей, монетні скарби, державні нагороди і відомчі відзнаки, оклади до ікон відомих ювелірів ХVІІІ-ХІХ ст.

Шати до ікон, XVIII ст.

 

Вотивні предмети, XIX ст.

Значний інтерес становлять монети та монетно-речові скарби ХVІІ ст., які відображають не тільки історію економіки та торгівлі, а й історію окремих людей.

Серед найбільш цікавих предметів виставки є пам’ятні та ювілейні монети України, надзвичайно рідкісні монети Росії поч. ХVІІІ ст. (зокрема, 2 рублі золотом 1725 р., 5 рублів 1765 р., монети для Грузії поч. ХІХ ст.), сучасні державні нагороди України. Вона постійно поповнюється відзнаками міністерств і відомств України.

Виставка створена завдяки підтримці державних та приватних структур. З 1998 р. згідно розпорядження тодішнього голови Національного Банку України В. А. Ющенка на постійнодіючу нумізматичну виставку історико-культурного заповідника м. Острога надходять всі зразки ювілейних та пам’ятних монет України. В свою чергу відділ нумізматики заповідника співпрацює з Національним Банком України та його Банкнотно-монетним двором у розробці проектів ювілейних та пам’ятних монет.

Щорічно виставку відвідує понад 15 тис. екскурсантів, основну кількість яких становлять студенти Національного університету «Острозька академія», з яким заповідник тісно співпрацює.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО МУЗЕЙ

Офіційна назва
Постійна нумізматична виставка

Поштова адреса
35800, Острог Рівненської області, проспект Незалежності, 45.; тел. ( 03654) 2-26-98
Режим роботи
понеділок – з 9:00 до 17:00
вівторок – з 9:00 до 17:00
середа – з 9:00 до 17:00
четвер –з 9:00 до 17:00
п’ятниця – з 9:00 до 16:00

обідня перерва з 13:00 до 14:00
субота – вихідний
неділя – вихідний