Митці Острожчини, народжені у вересні

Романюк В.М. Зимовий пейзаж.

Минають роки, але наступні покоління повинні пам’ятати наше минуле, – бо не буде майбутнього.  Минуле і сучасне відображається в музеях не тільки через археологічні знахідки, речі побуту й таке інше, але й через твори художнього мистецтва. Найцікавіше, що є в Острозі, – то музей в княжому замку. З багатьох куточків нашої планети приїздять люди, щоб побувати тут, щоб проникнутися різними епохами.

Пройшли, пролетіли роки, десятиріччя… Закономірно й природно, що відійшли цілі покоління колись творчо працюючих людей. Залишений ними добрий слід в творчості, стане надбанням прийдешніх поколінь.

Вже стала традицією організація й проведення виставок робіт самодіяльних майстрів та художників, які дають можливість ознайомитися з широкою палітрою сучасного образотворчого мистецтва. Острозька земля дала життя і виростила відомих діячів освіти, науки, культури, мистецтва. Вони своєю благородною працею й творчою наснагою не лише уславили своє рідне місто, але й сприяли популяризації його історії.

Зарічнюк Олег Сафонійович (17.09.1923 – 21.06.2002) – доктор хімічних наук, професор Львівського державного університету ім. Івана Франка, самодіяльний художник, патріот свого рідного міста. Його пейзажі й зображення архітектурних пам’яток міста та його околиць привертають увагу широкого кола глядачів.

Подчерук М.В. Портрет Івана Франка

Все своє життя Володимир Михайлович Романюк (7.09.1933 – 20.09.2013) малював, тому що за покликанням душі він – художник, хоч і не мав професійної освіти. В пам’яті острожан Романюк Володимир  – художник-декоратор районного будинку культури.  Мав свою манеру малювання, експериментував з колористикою.

Уродженцем Острозького краю є мало кому відомий, як художник, Микола Володимирович Подчерук, який народився 8 вересня 1958 року. За фахом електрик, творча і талановита людина від народження. З юності займався музикою, згодом відкрив у собі талант до малювання. Працює в жанрах портрету й натюрморту.

Споглядаючи художні твори  наших земляків, усвідомлюємо і ще раз переконуємося в тому, що насправді наша Острозька земля багата талантами.

 Людмила Козловська –
завідувачка художнього відділу ДІКЗ м. Острога.