Його ковальські роботи оглянули мільйони відвідувачів наших музеїв

На цьому тижні – 2 листопада – виповнюється 75 років з дня народження (1943 р.) відомого українського художника декоративно-ужиткового мистецтва Олега Віталійовича Боньковського. Його мала батьківщина – село Вовковиї (нині Демидівський район) на Рівненщині. Вищу художню освіту О. Боньковський здобув 1968 р. у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (нині це Львівська національна академія мистецтв). Серед його педагогів був і видатний вчений-мистецтвознавець, великий друг музею і заповідника в Острозі Володимир Овсійчук – уродженець села Малий Скнит на Славутчині. Молодий митець став спеціалізуватися в галузі художнього ковальства монументального і камерного призначення. В 1984 р. він став членом спілки художників України, а в 2001 р. отримав почесне звання Заслуженого художника України. Є членом престижної Спілки північноамериканських ковалів, учасником багатьох національних і міжнародних виставок, всесвітніх фестивалів ковалів.

З 1991 р. О. Боньковський поєднав творчу роботу з викладанням на кафедрі художнього металу в своїй альма-матер – Львівській національній академії мистецтв, де отримав вчене звання доцента, а в 2001-2004 рр. очолював науково-викладацький колектив своєї кафедри.

Серед відомих робіт майстра – панно у санаторіях Моршина і Трускавця, брами, перила і хвіртки у монастирях і церквах Львова, Жовкви, Старого Добротвора, вхідна арка «Гранд-клубу» у Львові, ряд творів камерних форм, що отримали схвальні відгуки мистецтвознавців і громадськості.

Острозькими сторінками творчого доробку Олега Боньковського є люстри для залів замку князів Острозьких, над якими він працював у 1982 р., і вітраж «Друкар Іван Федоров» для другого поверху нашого Музею книги, відкритого у Луцькій вежі в грудні 1985 р.

Час від часу Олег Віталійович навідується в острозькі музеї, де його роботи за 35 останніх років із захопленням оглянули кілька мільйонів їх відвідувачів.

Микола Манько
в. о. директора ДІКЗ м. Острога