Історія закарбована в металі

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати оновлену нумізматичну експозицію, яка запрацювала з 1 березня 2018 року. Офіційне відкриття її приурочене до 100-річчя запровадження гривні в Українській Народній Республіці.

Захід відкрили директор ДІКЗО Сергій Кибкало та заступник з наукової роботи заповідника Микола Манько. До слова були запрошені почесні гості: керуюча Острозьким відділенням Ощадбанку Наталія Стратюк, в.о. начальника управління Державної Казначейської Служби України в Острозькому районі Рівненської області Катерина Тишко, директор ТОВ «Вежа», депутат Острозької міської ради, меценат і дарувальник Григорій Аршинов.

Далі гості прослухали екскурсію старшої наукової співробітниці відділу охорони історико-культурної спадщини, археології та нумізматики Людмили Жуковської й ознайомилися з оновленою експозицією.

В рамках відкриття виставки відбувся Круглий стіл дослідників нумізматики та грошового обігу. В його роботі взяли участь колекціонер з м. Рівного Олександр Литвинчук з темою виступу «Обіг карбованих монет та литих гривень на Волині до XV ст.».

Заступник директора з наукової роботи Нетішинського міського краєзнавчого музею Тарас Вихованець розповідав про фінансовий простір заповітів князів Острозьких.

На актуальні питання досліджень з боністики на Волині звернув увагу доктор історичних наук, голова Рівненського обласного відділення товариства «Меморіал» імені В.Стуса Володимир Борщевич.

Своїм досвідом про дослідження і колекціонування грошових знаків доби Української Революції 1917-1921 рр. та просвітницьку діяльність Клубу колекціонерів  поділився голова клубу колекціонерів Славутського міськрайонного відділення філателістів асоціації філателістів України Петро Смірнов.

Про цікаві архівні знахідки фальшування грошей у міжвоєнний період розповідав кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії імені М. Ковальського Національного університету «Острозька академія» Володимир Марчук.

На актуальні питання досліджень грошових документів українського визвольного руху звернув увагу завідувач відділу «Інституту дослідів Волині» Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук.

Захоплюючими фактами з досвіду дослідження і колекціонування грошових документів українського визвольного руху ділився директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко.

Темою виступу кореспондента газети «Панорама» ВП «Хмельницька атомна електростанція» Олександра Шустерука була «Електроенергетика на грошових знаках держав світу».