Фонди заповідника поповнюються, але до 100 тисяч недотягує

Зовсім мало часу залишилося до помітної відмітки в історії нашого міста – 100-річчя від дня відкриття музею в Острозі. І як було б гарно, аби до цієї дати фонди заповідника теж досягли рубежу «100» – сто тисяч експонатів. (Поки що ця цифра дещо менша). Тож наукові працівники з вдячністю приймають всі цікаві знахідки, меморіальні речі, свідчення минулих епох та років, які зберігаються в острожан.

От і нещодавно в музей подружжя Мстислава Сафоновича та Галини Федорівни Заречнюків передали досить гарно оформлені альбоми, в яких зібрано понад тисячу вирізок малюнків різноманітних конвертів, які розкривають події 1960 – 70-х років; показують  нам, як виглядали раніше різноманітні пам’ятники та архітектурні споруди України, зокрема, Львова, Рівного, Києва і – Острога; присвячені видатним особистостям нашого народу, зокрема, Тарасу Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці. Довгий час вони дбайливо зберігалися в родині, а тепер стали предметом зацікавлення музейників.

Також Андрій Стадницький, колишній острожанин, нині житель Нетішина, передав до заповідника оригінальні фото й інші документи, що стосуються історії Острозького педучилища, де навчалися та працювали його мати та її сестра – Ольга Андріївна та Лідія Андріївна Сорочан. Вони гідно доповнять фондову збірку літопису цього освітнього закладу, останній випуск якого якраз і відбувся 60 років тому – у 1956 році.

Олександр Василенко.