Нові надходження

Автопортрет В.К. Авер`янова

Старовинне місто Острог з його багатющою історією приваблювало живописців, надихаючи їх на створення цікавих історичних полотен та чудових пейзажів з архітектурними спорудами, що пам’ятають давно минулі часи князів Острозьких. Серед когорти цих митців художник Василь Костянтинович Авер`янов, який жив і працював в Острозі в ост. чверті XIX ст. – на поч. XX ст.
З дитячих років мав схильність до малювання. Після закінчення Московського Строгановського Центрального училища, отримав направлення на роботу в Острог вчителем малювання та чистописання, де й прожив тут все життя. Саме в Острозі почав займатись живописом, хоча професійної освіти живописця не мав, а був технічним художником. Але старовинне місто з його замками, церквами і баштами настільки полюбилось, що не малювати його він не міг. Насамперед він прагнув створити серію картин з пам’ятками архітектури Острога. На початку 1890-х рр. з’являються його перші міські пейзажі, які художник часто малює не з натури, а з фотографій відомого острозького фотографа Мартвіха. На них бачимо будівлі колегіуму єзуїтів, костел, чоловічу гімназію, вулиці міста. Ці роботи важливі для нас швидше не як живописні твори, а як документальні джерела, на яких точно відображені пам’ятки історії Острога. Кожну свою роботу художник підписував чітким каліграфічним почерком вчителя чистописання і ставив число, місяць і рік у правому нижньому кутку.

Донині збереглася дуже невелика частина творчої спадщини В.К. Авер`янова, яка потрапила в музей тільки після смерті Авер`янової Людмили Миколаївни – онуки Василя Костянтиновича, в якої і зберігалися твори. Але й ця маленька частина надбання свідчить про його талант і щиру любов до старовинного міста, яке стало йому рідним.

Завідувач художнім відділом Козловська Л.Л.