Делегація UJE в Острозі.

25 липня в княжому замку міста Острога відбулася зустріч учасників міжнародної громадської організації UJE (Українсько-Єврейська Зустріч) з директором Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергієм Кибкалом та заступником директора з наукової роботи Миколою Маньком.

У 2008 році започатковано спільний проект, в якому беруть участь українці, що представляють єврейську й християнську традиції, а також інші учасники з України, Ізраїлю та діаспор. UJE залучає до своєї діяльності науковців, громадських лідерів, митців, представників урядів та громадськість задля зміцнення солідарності  і взаєморозуміння між українцями та євреями.

Зацікавленість Острогом пов’язана з давньою присутністю єврейської общини в житті міста. Під час зустрічі заповіднику передано друковані матеріали, видані за участі представників UJE, присвячені єврейській історії та культурі в Україні. Серед них плакат «Як євреї жили перед Голокостом. Острог.» із серії «Український Музейний Проект. Історія Волинських Євреїв». На плакаті вміщено фото з Книги Пам’яті, упорядниками якої є євреї з цієї громади, які пережили Голокост.

Делегація UJE оглянула будівлю Острозької синагоги XVI ст., побувала в урочищі Красностав – на місці масового розстрілу острозьких євреїв нацистською німецькою окупаційною владою у роки Другої світової війни.