Будинок Шейнерберга

Будинок споруджений в 1910-х роках. В його зовнішньому декорі будинку переважають елементи класицистичної архітектури. Прийоми планування і декор споруди з утрируваним малюнком ордеру в обрамленні віконних і дверних отворів еклектичними скульптурними вставками. Поєднання різних архітектурних ордерів роблять характерною її для початку XX-го століття.
Об’єм будинку має форму прямокутного паралелепіпеда з двома різолітами, які завершуються фігурними аттиками, прикрашеними ліпними гірляндами та макаронами.
Парадний фасад будинку розчленовують три тяги, що проходять між цокольним і першим поверхом, під вікнами і під карнизом, підтримуюча частина якого складається з викрутки і трьох виступаючих одна над другою поличок. Парадний вхід будинку оздоблений ордером у вигляді півколон з корінфськими капітелями, поставленими по краях входу, перекритими антаблементом з карнизом.

У 1910-1920 рр. у будинку знаходилась друкарня Шейшеберга, на кошти якого він був збудований. З серпня 1920 р. до кінця 1939 р. належав адвокату Вайсгдусу. Після приєднання західноукраїнських земель до Радянської України та перед початком війни нацистської Німеччини з СРСР в червні 1941 р. тут знаходилось відділення Держбанку. Під час окупації Острога в приміщенні розміщалася німецька окружна комендатура. З 1945 по 1988 рр. тут було Острозьке відділення Держбанку СРСР. З 1997 року у цьому приміщенні працює постійнодіюча стаціонарна нумізматична виставка в складі Державного історико-культурного заповідника міста Острога.

Адреса: м. Острог, просп. Незалежності, 45.